Tarptautinės tolerancijos dienos minėjimas

2020-11-20

Lapkričio 16 dieną minėjome Tarptautinę tolerancijos dieną.

Kas yra tolerancija? Tolerancija – tai pakantumas, mandagumas, pagarba kitiems, supratimas, kad kitas žmogus gali skirtis nuo mūsų, ir pripažinimas, kad jis turi teisę būti kitoks nei mes. Toleruoti reiškia suvokti ir pripažinti, kad kitų ypatybių turintis žmogus nėra blogesnis, žemesnis, menkesnis.

Kasmet Tarptautinė tolerancijos diena pažymima vis kitaip. Šiais metais simboliu tapo Tolerancijos dėlionė. Dėlionės tema reiškia nedideles detales, kurias sujungus į vieną visumą, gauname piešinį ar paveikslą tam tikra tema. Šių metų Tolerancijos dienos simbolį padiktavo išgirsta mintis, kad mūsų visuomenė – kaip dėlionė, sudaryta iš skirtingų gabalėlių, kurias sujungus – gauname visos visuomenės paveikslą. Visuomenę sudaro skirtingi žmonės pagal amžių, lytį, socialinę padėtį, išsilavinimą, pažiūras, pomėgius, gyvenimo būdą ir t. t.

Centro psichologė Monika ir socialinė pedagogė Lina Tolerancijos dėlionės idėją nusprendė įgyvendinti pakviesdamos visą Centro bendruomenę jungtis į virtualų susitikimą su aktoriumi ir humoristu Artūru Orlausku. Klausydamiesi jo rimtų pastebėjimų apie toleranciją, supratome, kad net humoro jausmo nestokojantys žmonės sugeba būti kitokie negu įprastai esame įpratę matyti rimtose situacijose. Po virtualaus susitikimo su A. Orlausku sekė staigmena – vaizdo įrašai su į iš anksto mokinių užduotus klausimus dainininkui Stano, buvusiam Vilniaus miesto merui A. Zuokui, aktoriui E. Kvoščiauskui ir radistui Jonui Nainiui, dar žinomam kaip DJ Jovani. Tokiu būdu buvo sulipdyta iš gyvų žinomų žmonių patirčių, išgyvenimų, palinkėjimų ir atsakymų kitokia negu įprasta Tolerancijos dėlionė.

Būkime pakantesni kitiems ir saugokime savo išskirtinumus.

 

Psichologė Monika

Ankstesnysis Sekantis