Sutrikusios raidos vaikų konsultavimo skyrius. Mokymai tėvams, auginantiems vaikus, turinčius įvairiapusių raidos sutrikimų

2019-10-07

2019 m. rugsėjo 28 d. ir spalio 5 d. Lietuvos aklųjų ir silpnaregių ugdymo centro Sutrikusios raidos vaikų konsultavimo skyrius organizavo mokymus tėvams, auginantiems vaikus, turinčius įvairiapusių raidos sutrikimų.

Rugsėjo 28 d. lektorė doc. dr. Sigita Burvytė, perskaitė paskaitą „Savipagalba ugdant ypatingus vaikus“, taip pat renginio dalyviai pasidalino savo patirtimi šioje srityje.

Spalio 5 d. lektorė Eglė Steponėnienė, BCBA, VšĮ Sėkmingi vaikai TEA programų vadovė, pristatė temą „Ugdanti aplinka namuose. Praktiniai patarimai tėvams, ugdantiems vaikus, turinčius įvairiapusių raidos sutrikimų“. Pranešėja pristatė teorines ir praktines problemos prielaidas, papasakojo apie vaikų, turinčių raidos sutrikimą įgūdžių ugdymą namuose, akademinių, socialinių, praktinių kasdieninio gyvenimo įgūdžių lavinimą. Taip pat buvo kalbėta apie šeimos narių vaidmenį, tikslų parinkimo principus ir pagrindinius ugdymo prioritetus, pažangos įsivertinimą ir savirefleksiją.

Renginio metu dalyviai gavo praktinių patarimų kaip ugdyti kalbą, savarankiškumą, akademinius gebėjimus namų sąlygomis, laipsnišką elgesio formavimą, veiklos grandines, pastiprinimo vaidmenį mokymo(si) metu, video modeliavimą, buvo aptarti elgesio problemų keliami iššūkiai ir kaip į tai reaguoti. Taip pat buvo aptarti aplinkos struktūravimo elementai, alternatyvios komunikacijos būdai.

Svetlana Markova

Ankstesnysis Sekantis