Sporto stovykla. „Vėjo“ gūsiai Palangoje

2019-11-06

Spalio 25-30 dienomis, Palangoje, vyko sporto  stovykla. Ją organizavo SK „Vėjas“, kurio narių pagrindą sudaro LASUC mokiniai ir darbuotojai. Džiaugėmės išties gausiu dalyvių skaičiumi: stovykloje dalyvavo 15 sportininkų, tarp jų 3 treneriai – klubo prezidentas Linas.  bei esami ir buvę mokytojai Vygantas ir Gedeminas.

Stovyklos metu buvo labai daug ir įvairios veiklos: stadione ne tik mankštinomės, bet ir bėgiojome, atlikome įvairias užduotis. Palangos sporto centro treniruoklių salėje stiprinome raumenis ant įvairaus sunkumo treniruoklių, atlikome daug pilvo preso, kojų, rankų, nugaros ir viso kūno raumenų lavinimo pratimų. Po kelių dienų tokių treniruočių, ne vienas stovyklos dalyvis skundėsi, kad stipriai maudžia raumenis – vadinasi, treniruotės buvo naudingos.

Per šachmatų ir šaškių užsiėmimą lavinome loginį mąstymą, stengdamiesi išspręsti trenerio duotas kombinacijas: iš tam tikra padėtimi sustatytų figūrų, reikėjo pagal duotas taisykles laimėti žaidimą. Užduotys buvo tikrai įdomios, ir, pasirodo, ne visai paprastos – galvą pasukti čia teko ne tik dalyviams, bet ir treneriams. Iš šios veiklos rezultatų paaiškėjo, kad nemaža dalis stovyklos dalyvių labai gerai gaudosi tokio tipo žaidimuose, kas tikrai pravers dalyvaujant šaškių ar šachmatų varžybose.

Net dvi dienas vyko intensyvios šoudauno treniruotės. Pagrindinis jų tikslas buvo pasiruošti gruodžio mėnesį organizuojamam tarptautiniam šoudauno turnyrui Lietuvoje. Vyko ir individualios, ir komandinės varžybos. Labai džiaugėmės Nojaus pasirodymu. Jis net du kartus individualiose kovose sugebėjo nugalėti visus priešininkus ir iškovojo pirmąsias vietas!!! Nojus dar tik šeštokas, bet pasirodė geriau net už dvyliktokus! Nojau, sveikiname ir didžiuojamės tavimi!

Be sportinių veiklų stovyklos metu turėjome nemažai ir pramogų. Spalio 26 d. naudojomės neeiline proga gyvai stebėti Palangos arenoje vykusias krepšinio rungtynes tarp Palangos „Kuršių“ ir Molėtų „Ežerūno“ komandų. Buvo įdomu stebėti, kaip žaidžia krepšininkai – juk ne kasdien gali matyti tokio lygio varžybas ir dar visiškai nemokamai! Visi „sirgome“ už Palangos krepšininkus, rėkėm ir prarėkėm balsus, domėjomės, vertinom ir komentavom rungtynių eigą ir krepšininkų žaidimą – emocijų tikrai netrūko.

Tačiau mums, kaip jauniesiems sportininkams, viską norintiems pamatyti ir pabandyti patiems, toli gražu neužteko tik stebėti, kaip žaidžiamas krepšinis – mes norėjome patys pabūti tikrais krepšininkais. Todėl kitą dieną patys ėjome į tą pačią areną, tik šįkart ne kaip žiūrovai, o kaip  dalyviai. Apžiūrėjome areną, susipažinome su rungtynių arbitrų darbo vietomis. Na, o smagiausia aišku buvo žaisti krepšinį – ir ne prieš bet ką, o mokytojus! Azartas ir energija tiesiog liejosi per kraštus, todėl net nepajutom, kaip greitai išseko laikas… Bet jautėmės pasportavę ir pozityviai nusiteikę.

Nedažnam pačiame rudens įkarštyje tenka braidžioti po Baltijos jūrą. O kaip mums nepasinaudoti tokiu retu šansu, kai jūra praktiškai ranka pasiekiama? Taigi, vieną vėjuotą popietę, daugiau pasivaikščiojome po Palangą, prasiėjome Basanavičiaus gatve. Nors ir stūgavo tikrai atšiaurokas vėjas (brrr… maudytis tikrai nesinorėjo!), tai nesukliudė mums pavaikščioti pajūrio smėliu, Palangos tiltu, pakvėpuoti gaiviu jūros oru, išgirsti bangų ošimą, pabūti ir pasigrožėti maloniais jūros pakrantės vaizdais ir garsais.

Na, o labiausiai turbūt visiems patiko vizitas naujajame Palangos baseine. Dvi dienas, po dvi valandas čia ne tik plaukiojome, šokinėjome nuo bokštelio, nardėme, bet ir kaitinomės garinėse pirtyse, maudėmės burbulinėse voniose ir išbandėm kitus įrengtus malonumus SPA zonoje. Gelbėtojai pamokė nardymo, plaukimo gudrybių. Baseino atmosfera buvo puiki, nuotaika dar geresnė, o ko daugiau ir reikia?

Paskutinį vakarą susėdę prie arbatos puodelio dalinomės stovyklos pasiekimais, pliusais ir minusais, diskutavome, kas buvo gerai, kas pavyko, o ko, galbūt, pritrūko. Pasirodo, tarp stovyklautojų buvo ir tokių, kurie pirmą kartą gyvenime lankėsi Palangoje. Malonu, jog ši stovykla suteikė tikrai daug naujų gyvenimiškų patirčių. Namo grįžome sveiki, pailsėję, patenkinti tuo, ką padarėme! Smagu, kad pagaliau „Vėjas“ mus išpūtė į pirmą tokio pobūdžio stovyklą ir tikimės, kad tokių stovyklų ateityje tik daugės! Nuoširdų Ačiū tariame klubo prezidentui Linui, mokytojams, be kurių pastangų ši stovykla tikrai nebūtų įvykusi! Ačiū jums visiems, ir iki susitikimo kitoje stovykloje, kitais metais!

Stovyklos dalyvis, buvęs mokinys Paulius

cof

cof

cof

cof

cof

Ankstesnysis Sekantis