Norvegijos mokytojos Liv Holmen knygos „Valia ir šviesa“ pristatymas

2019-10-23

Lietuvos aklųjų ir silpnaregių ugdymo centras leidžia metodinę medžiagą, pedagoginę literatūrą ir stengiasi su ja supažindinti pedagoginę visuomenę, specialistus, tėvus.

Spalio 10 dieną organizuotas renginys, kuriame buvo pristatyta Lasuc išleista Norvegijos mokytojos Liv Holmen knyga „Valia ir šviesa“. Į pristatymą atvyko šios knygos herojės, mergaitės Kajos tėvas Per Lorentzen. Jis yra Oslo universiteto psichologijos profesorius, kurio mokslinės veiklos kryptys – neįgalių vaikų bendravimas, kalba ir socialinis supratimas. Susitikimo metu, remiantis video medžiaga, analizuota Čaržo (Charge) sindromu sergančio vaiko komunikacija su aplinka, artimiausiais žmonėmis.

2019 metais buvo išversta ir išleista vaizdinė metodinė medžiaga „Kurčneregystė ir komunikacija“. Spalio 10 d. Lasuc buvo pristatyta šios metodinės priemonės filosofija, esmė ir svarba. Išsamesni mokymai, kaip veikti šios vaizdinės metodinės priemonės pagalba arba kaip ugdyti kompleksinės negalios mokinius (su klausos, regos, intelekto, judėjimo sutrikimais) remiantis medžiaga „Kurčneregystė ir komunikacija“ bus supažindinti Klaipėdos apskrities pedagogai lapkričio 28 d. (renginys vyks Klaipėdos miesto pedagogų švietimo ir kultūros centre), o gruodžio 4 d. Panevėžio apskrities pedagogai (mokymai vyks Panevėžio švietimo centre).

Irina Mickutė 

Ankstesnysis Sekantis