Mokinių pažintinė edukacinė išvyka

2018-10-11

2018 metų spalio 10 dieną 5–IV gimnazijos klasių mokiniai vyko į Rumšiškių liaudies buities muziejų ir Lietuvos aviacijos muziejų Kaune.

Rumšiškėse mūsų grupės išsiskyrė. Vieni mokiniai gidės pagalba susipažino su Lietuvos etnokultūrinių regionų kaimiškomis sodybomis, o kita grupė dalyvavo edukacinėje programoje „Darbštus duoną gamina, tinginys vargą augina“. Edukatorė papasakojo kaip namų šeimininkė rūpindavosi savo šeima, kaip buvo kepama duona. Patys darėme duonos kepalėlius. Pirmą kepalą  į pečių pašovė pati šeimininkė. Kitus šovėme mes patys. Duona kaimo žmonių gyvenime užėmė tuomet labai svarbią vietą.  Edukatorė papasakojo mums apie kaimiečių papročius ir šeimos tradicijas. Kol duona kepė, šeimininkė mums pagrojo kanklėmis ir padainavo liaudies dainų, kurioms ir mes bandėme pritarti. Duonai iškepus visi susėdome aplink stalą ir ragavome pirmąjį kepalą su medumi, sviestu ir žolelių arbata. Šeimininkė pasakojo mums ir apie kaimiečių papročius prie stalo, kokį svarbų vaidmenį šeimoje atlikdavo tėvas. Pasivaišinę šviežia duona padėkojome šeimininkei ir iškeliavome.

Iš Rumšiškių važiavome į Lietuvos aviacijos muziejų Kaune. Muziejuje vėl pasidalinome į dvi grupes. Viena grupė dalyvavo edukacinėje programoje „Kodėl skrenda lėktuvai?“, o kita grupė susipažino su muziejaus eksponatais. Muziejuje mums papasakojo apie lėktuvus ir net galėjome juos paliesti, išmatuoti kokio jie dydžio, palyginti lėktuvą, malūnsparnį, sraigtasparnį. Galėjome tyrinėti ir tikro lėktuvo dalis ir modelius: naikintuvą, akrobatinį lėktuvą, keleivinį lėktuvą ir sklandytuvą. Ekskursijos pabaigoje atsisveikinome su gidais ir pilni įspūdžių grįžome į Centrą.

Glorija

Ankstesnysis Sekantis