Mano šalis – Lietuva

2019-03-13

Kovo 8 dieną Centro bendruomenė minėjo Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dvidešimt devintąsias metines.

Integruota projektinė veikla ,,Mano šalis- Lietuva“ prasidėjo 8 valandą bendruomenei giedant „Tautišką giesmę“. Vėliau mokyklos Aktų salėje keturios mišrios penktų– dvyliktų klasių mokinių komandos varžėsi viktorinoje: ne tik žinių, bet ir loginio mąstymo, atidumo reikalaujantys lietuvių kalbos, istorijos, gamtos, geografijos klausimai komandų buvo išgliaudyti, rodos, akimirksniu! Po pertraukos komandos kūrė viena kitai užduotis, dainavo patriotinę dainą, rungėsi aktyviajame žaidime ,,Knygnešiai ir žandarai“. Džiugino komandų gebėjimas bendradarbiauti ir susivienyti vardan bendro tikslo. Nors visi pasirodė puikiai, daugiausiai taškų surinko ketvirtoji komanda.

Kaipgi tauta be gimtosios kalbos? Kaipgi be Nacionalinio diktanto? Pasimatuoti savo žinias buvo galima ir mažiesiems, ir vidutiniams, ir abiturientams- visiems bendruomenės nariams. Diktantai rašyti ranka, Brailio mašinėle ar kompiuteriu- tai nėra esmė, nes svarbesnis vieningas rašančiųjų pasiryžimas puoselėti gimtąją kalbą. Sveikiname raštingiausius bendruomenės narius: dvyliktoką Paulių, mokyklos bibliotekininkę Renatą ir aštuntoką Marių.

Net pasibaigus projektinei veiklai mokykloje, tėvynės pažinimo veikla tęsėsi mieste. Dvyliktokai aplankė Valstybės pažinimo centrą, ten išgirdo tikrai įtraukiantį pasakojimą apie Lietuvos Respublikos Prezidentę, valstybės istoriją ir jos valdymo sistemą. Ekskursijos dalyviai reguliavo valstybės biudžetą, klausėsi tarmiškų pokalbių, iš Lietuvos emigravusių ir grįžusių garsių žmonių minčių, domėjosi, kokie garsūs žmonės gyveno gimtosiose vietose. Interaktyvi muziejaus ekspozicija viliojo ne tik išgirsti, bet ir paliesti.

Šventinę Kovo vienuoliktąją kartu su kitais vilniečiais ir miesto svečiais mūsų mokyklos dešimtokai ir dvyliktokai nešė didžiąją 400 metrų ilgio Trispalvę nuo Nepriklausomybės aikštės Gedimino prospektu, Šventaragio gatve iki Katedros aikštės. Juk meilė Lietuvai vienija ir jungia žmones.

Kalbų metodinės grupės mokytojai sveikina su Lietuvos Nepriklausomybės švente ir dar kartą primena, kad patys didžiausi tikslai paprasti, kaip rašė Mikalojus Konstantinas Čiurlionis: „Aš pasiryžęs visus savo buvusius ir būsimus darbus skirti Lietuvai“. Tegu kasdieniai darbai čia bus prasmingi. Tegu maži kiekvieno žingsniai ves į didelį, gražų ir bendrą tikslą. Juk LIETUVA- mūsų šalis.

Vaiva Truskauskienė

Ankstesnysis Sekantis