Dešimtokai mokosi patirdami

2019-06-27

Birželio 14 dieną  I ir II klasių mokiniai su mokytojomis Šarūne ir Vaiva naujuoju LASUC autobusiuku aplankė Vilnojos skulptūrų parką. Buvo įdomu atpažinti, kas vaizduojama skulptūrose, su mokytojomis aptarti, kokia galėtų būti akmeninio kūrinio prasmė? Iš ko tą galima suprasti? Kokią tikrovės ar meno formą šis   kūrinys pratęsia?

Po gaivinančių maudynių skaidriame Vilnojos ežere ir draugiško pikniko,  visi sėdo  į autobusiuką: antrasis kelionės tikslas – Riešės žirgynas. Pasitikusi gidė nusivedė tiesiai į arklides ir papasakojo, kaip prižiūrėti šiuos kilnius gyvulius,  kuo skiriasi arklys nuo žirgo,  o arabų ristūnas nuo lietuviško žemaituko.

Pamaitinę žirgus morkomis ir obuoliais, paglostę sukaitusį sprandą ir švelnias šnerves ekskursijos dalyviai stebėjo, kaip kumelaitė Verbena ruošiama  jodinėti. Akivaizdu, kad didžiausias iššūkis laukė ekskursijos pabaigoje! Nė vienas jį priėmęs, jodinėjęs, nesigailėjo.

Be abejo, pokalbį apie žirgus verta pratęsti ne tik per literatūros, bet ir per kitas pamokas. Ką dar pasakys mokytojai, viskas bus įdomiau, nes tai nebe žodžiai apie arklius, o… tikra, sukaitusi ir įkvepianti vieno penktadienio istorija.

Nuoširdžiai dėkojame Aistės šeimai, Arnoldo globėjai ir Gabrielės mamai, mus palydėjusiems į šią patyriminę – edukacinę kelionę.

                                                                                                           Mokytojos Vaiva ir Šarūnė

Ankstesnysis Sekantis