Išvyka į parodą ,,Rūšių atsiradimas. 90-ųjų DNR“

2019-12-12

Gruodžio 9 dieną III-IV gimnazijos klasių mokiniams vyko integruota lietuvių kalbos – pilietinio ugdymo pamoka MO erdvėje. Kaip Lietuva tapo tuo, kuo yra šiandien? Ką reiškia gyventi laisvai pirmąjį Nepriklausomybės dešimtmetį?

Į šiuos, dažnai filosofinius,  klausimus mokiniai ieškojo atsakymo tyrinėdami parodos instaliacijas, dailės kūrinius, kasdienybės daiktus, filmus, meno objektus. Gimnazistai kėlė akmeninį jaunos Laisvės lagaminą, skambino taksofonu, klausėsi to meto muzikos, lietė japonų dizainerio dovanotą šiugždantį pirmųjų Lietuvos olimpiečių sportinį kostiumą, aštrius alpinisto Vlado Vitkausko batų dantis, ,,katės nagu“, kuriais šis patriotas įlipo į Everestą. Mokiniai klausėsi įtraukiančio rašytojos Ilonos Ežerinytės pasakojimo apie laiką, kurio jau nebėra kalendoriuje, bet, pasak parodos kūrėjų, pasilikusį kiekvieno lietuvio DNR.

Kiek  aš pats dar turiu to laiko dvasios ir daiktų? Ar mes, lietuviai, jau atradome savo kelią, ar girdime savo širdį per gariūnišką daiktų troškimą? Ar jau tapome pakankamai laisvi ir orūs, kad rastume savo nepakartojamą kelią neieškodami ir nelaukdami kitų pritarimo?

Po parodos klausimų dar daugiau nei prieš ją. Tik viena aišku – rašytoja Ilona Ežerinytė mus vėl kvies pasimatyti, kai perskaitysime jos knygą. Taip ir bus. 

 

Mokytoja Vaiva Truskauskienė

Ankstesnysis Sekantis