Europos Sąjungos rėmimo programa „Europos solidarumo korpusas“

Trumpai apie Europos solidarumo korpusą 

 „Europos solidarumo korpusas“ yra Europos Sąjungos jaunimo rėmimo programa. Ji suteikia galimybes jauniems žmonėms tobulėti padedant kitiems. Viena iš remiamų „Europos solidarumo korpuso“ veiklų yra savanorystė ne savo šalyje, o užsienyje. Savanorystės laikas gali būti trumpas – iki kelių mėnesių, arba ilgas – visus metus. Veikla neatlygintina. Savanoriaudami jaunuoliai susipažįsta su kitų kraštų kultūra, žmonių bendravimo ir gyvenimo ypatumais, galbūt pirmą kartą pajaučia, ką reiškia būti atsakingu už savo gyvenimą. 

2021–2027 m. programai „Europos solidarumo korpusas“ numatytas 1,009 mlrd. eurų biudžetas. „Europos solidarumo korpuso“ finansavimas teikiamas dotacijomis. Tokioje veikloje norintys dalyvauti jaunuoliai turi užsiregistruoti Europos solidarumo korpuso portale (https://europa.eu/youth/solidarity_lt). Tai vieta, kurioje jaunuoliai ir dotaciją gavusios organizacijos gali vykdyti veiklą ir rasti vieni kitus. 

Lietuvos aklųjų ir silpnaregių ugdymo centras bendradarbiauja su savanorystę koordinuojančia organizacija „Socialinis veiksmas“. Jų pagalba susipažįstame su būsimais savanoriais, pasikviečiame į savo įstaigą veikti, sprendžiame probleminius klausimus, džiaugiamės pasisekusia, turininga savanoryste. 

 Savanorė Charline Mornet 

http://lasuc.lt/kategorija/naujienos/page/24/ 

http://lasuc.lt/kategorija/naujienos/page/25/ 

Straipsnis leidinyje „Švietimo naujienos“ https://www.svietimonaujienos.lt/savanorystes-pamokos/ 

Savanoris Pablo Rubios 

Prisistatymas https://www.facebook.com/socialinis.veiksmas/photos/a.260450967329724/6812872168754205/