* Šie laukai privalomi

Kviečiame mokytis

Elektroninis dienynas

Kreipkitės

Biudžetinė įstaiga
Lietuvos aklųjų ir silpnaregių ugdymo centras
Ateities 44, LT-06329, Vilnius
8 5 2484100
8 650 95961
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Kodas 191713612

Ergoterapeutų vizitas Centre

LASUC lankėsi Vilniaus kolegijos sveikatos priežiūros fakulteto ergoterapijos specialybės I kurso studentai.

Centro funkcijas bei ikimokyklinukų sensomotoriniam lavinimui skirtas priemones prisatė Švietimo pagalbos ir vertinimo skyriaus vedėja J. Maskoliūnienė. Studentai susipažino su nešiojamomis ir stacionariomis elektroninėmis didinimo priemonėmis.

Vygantas Mockūnas papasakojo apie geografijos pamokos organizavimo ypatumus  ir abilitacines pratybas silpnaregiams ir akliesiems mokiniams. Studentai susipažino su akliesiems pritaikytu kompasu ir kitomis priemonėmis naudojamomis per geografijos pamoką bei su akliesiems pritaikytais žaidimais: domino, Rubiko kubu, šachmatais, golbolu ir šoudaunu.

Tiflopedagogikos naujienas, aktualijas bei Brailio rašto ypatumus papasakojo bibliotekininkė Renata Lopetienė. Studentai susidomėję apžiūrinėjo reljefinę Brailio rašto abėcėlę bibliotekoje, vartė knygas ir vadovėlius parašytus Brailio raštu, taktilines knygas.

Akliesiems ir silpnaregiams tinkamas Informacinių technologijų panaudojimo galimybes pristatė IT specialistas Gintaras Norkus. Studentai buvo labai nustebę, kai sužinojo, kad aklieji naudojasi tuo pačiu kompiuteriu kaip ir regintieji, tik jame yra įdiegta programa su kalbančiu sintezatoriumi, kuris visą informaciją  padeda suprasti ją įgarsinus. Būsimi ergoterapeutai pabandė IT mokytojo duotą tekstą atspausdinti Brailio rašto spausdintuvu, naudodamiesi gauta Brailio rašto abėcėle. Studentams buvo naujiena, kad aklieji dirbdami su kompiuteriu žino galybę kombinacijų kelių mygtukų paspaudimu, kurie pakeičia „pelytės“ judėjimą kompiuterio ekrane. Viena iš tokių funkcijų padaro kompiuterio ekraną draugiškesnį silpnaregiams – pabandykite paspausti vienu metu klavišus: „shift“, „alt“ ir „print screen“.

Tiflopedagogė Jūratė Jakštienė  pristatė savo darbo specifiką, dirbant su aklaisiais ir silpnaregiais mokiniais, kurie mokosi bendrojo ugdymo mokyklose ar namuose. Ją išklausę studentai geriau suprato kaip, baigę studijas, galės padėti savo klientams, jei jie turės regėjimo problemų.

Tiflopedagogė Vesta Staselytė trumpai pristatė regos sutrikimus ir jų pasekmes mokantis mokykloje, bendraujant su bendraamžiais ir suaugusiais, orientuojantis aplinkoje, bei dalyvaujant visuomeniniame gyvenime. Buvo parodytas trumpas filmukas, kuriame simuliacijos pagalba jį žiūrintys geriau suprato ką mato silpnaregis turintis vieną ar kitą regos sutrikimą. Studentai labai susidomėjo ir noriai išbandė simuliacinius akinius, kurių pagalba jie tapo „aklaisiais arba silpnaregiais“. Būsimi ergoterapeutai užsidėję akinius ir tapę „aklaisiaisׅ“ gavo po dėžutę, kurios turinį bandė įspėti palietę rankomis, pauostę ar paragavę. Tapę aklaisiais, studentai bandė skaityti Brailio raštu parašytą knygą, surasti, kur prasideda ir baigiasi eilutė, apžiūrėti iškiliuosius paveikslėlius. o tapę „silpnaregiais“ atliko įvairias užduotis pratybų lapuose.

Po apsilankymo Centre studentai dalijosi savo įspūdžiais apie tai, kaip klaidingai įsivaizdavo kai kuriuos paprastus akliesiems dalykus. Tikrai galima teigti, kad dabar jie daug geriau supras aklųjų ir silpnaregių gyvenimo ir mokymosi ypatumus.

                                                              Vesta Staselytė

SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSC