Centre įvyko tarptautinė konferencija

2018-11-02

Šių metų spalio 30 dieną Centre vyko tarptautinė konferencija „Skirtingi, bet kartu: įtraukusis aklų ir silpnaregių mokinių ugdymas“. Konferencijos pradžioje sveikinimo žodžius tarė Švietimo ministerijos Švietimo pagalbos skyriaus vyriausioji specialistė Regina Labinienė bei Centro direktorė Nerija Moskalionienė, kuri taip  pat pristatė ir esamą situaciją žengiant link įtraukiojo aklų ir silpnaregių mokinių ugdymo Lietuvoje. Įtraukiojo ugdymo kokybės kriterijus Europos Sąjungos kontekste pristatė Europos sutrikusios regos asmenų ugdymo tarybos (ICEVI – EUROPE) prezidentas Hans Welling, o savo šalių patirtis pristatė Latvijos, Estijos bei Italijos atstovės. Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos vaidmenį siekiant kokybiško neregių ugdymo pristatė šios sąjungos pirmininko pirmoji pavaduotoja Ramunė Balčikonienė. Po visų pranešimų vyko diskusija, kurios metu konferencijos dalyviai turėjo progą išsakyti savo nuomonę bei užduoti klausimų konferencijos pranešėjams.

Konferencijos įspūdžiams atslūgus, spalio 31 dieną, Centro darbuotojai kartu su užsienio svečiais aplankė Lietuvos aklųjų biblioteką, kurioje galėjo įsitikinti bibliotekos teikiamų paslaugų kokybe bei padiskutuoti apie panašumus ir skirtumus tokio tipo bibliotekose Europos šalyse. Po apsilankymo bibliotekoje svečių laukė ekskursija po Vilniaus senamiestį, kuriame jie atrado ne tik įspūdingą architektūrą bei sužinojo daug istorinių faktų, bet ir pastebėjo, jog mieste galima sutikti ir Brailio raštu ženklintų gatvių.

Džiaugiamės įvykusia konferencija, kurioje per kitų šalių patirtis galėjome įvertinti Lietuvos padėtį ir numatyti tobulėjimo galimybes. Taip pat dėkojame visiems dalyvavusiems.

Ankstesnysis Sekantis