* Šie laukai privalomi

Kviečiame mokytis

Elektroninis dienynas

Kreipkitės

Biudžetinė įstaiga
Lietuvos aklųjų ir silpnaregių ugdymo centras
Ateities 44, LT-06329, Vilnius
8 5 2484100
8 650 95961
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Kodas 191713612

Vakar, gruodžio 6 d., II g ir IV g klasių mokiniai su matematikos mokytojomis Jolanta Tenenyte ir Ona Dobkevičiene dalyvavo netradicinėje matematikos pamokoje – išvykoje Vilniaus Universiteto Matematikos fakultete. Atvykus į Matematikos fakultetą, foje mus pasitiko matematikos muziejaus atstovė ir maloniai palydėjo į didžiąsias vardines Dr. Jono Kubiliaus ir Dr. Zigmo Žemaičio auditorijas, kur pasijutome tarsi studentai, klausantys sudėtingos ir įdomių matematikos teorijos paskaitų.
Po ekskursijos pirmame aukšte, pakilome į ketvirtą aukštą, kuriame ir įrengtas Lietuvos matematikų muziejus, kuris Matematikos ir informatikos fakultete įkurtas 1983 metais. Muziejaus medžiagą kaupė ir jam vadovauja doc. dr. Henrikas Jasiūnas. Čia rasite visa, kas susiję su Lietuvos matematiniu švietimu ir Lietuvos matematikų moksliniais darbais: rankraščiai, knygos, fotografijos, vaizdajuostės, asmeniniai matematikų daiktai ir t. t. Fonduose yra apie 1000 bylų, kuriose yra dešimtys tūkstančių objektų, susijusių su matematikais tiesiogiai bei matematika ir jos istorija apskritai.

Visą labai įdomią valandą prodekanas Linas Būtėnas pasakojo apie studijų programas, pasaulio ateitį, perspektyvias profesijas, pateikė įdomių, kartais juokingų, bet labai taiklių pavyzdžių.

Kartu pabuvę, pasijuokę, sužinoję daug įdomybių apie matematiką ir gavę dovanų knygų, grįžome į mokyklą.

Mokytoja Jolanta Tenenytė